Jdi na obsah Jdi na menu

Vztahy

Příspěvky

První láska

4. 6. 2020

První láska – píšou se o ní romány, skládají písně, tvoří básně a točí filmy. Každý na ni vzpomíná s nostalgií a tajemným úsměvem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy

Žij

31. 5. 2020

Dost možná jsi mnohokrát přemýšlela o tom, kdy by sis ráda našla svého vysněného partnera, kdy by sis ho vzala, kdy by se ti narodilo první dítě, kdy druhé, kdy byste si postavili ten úžasný domeček a kdovíco.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy

Mysli na sebe

30. 5. 2020

Hledej člověka, který miluje stejným způsobem jako ty.

Pokud chceš být šťastná, hledej člověka, který miluje stejným způsobem jako ty. Člověka, který mluví upřímně o tom, co cítí nebo co si myslí. Ať už je to na prvním rande nebo po půlroce ve vztahu

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy

Rozchod ve fázích

9. 12. 2019

Náhle, znenadání jsme v tom sami. Ze dne na den je prázdno. Malé zvyklosti, běžné vtípky a drobná škádlení, pošťuchování a zlobení se, ale i jemné pohlazení nebo vlídné slovo. To všechno je pryč. Osoba, která dosud zaplňovala tolik místa ve vašem životě, je najednou pryč. A zbyla po ní propast, kterou nelze tak snadno zaplnit.

Vyrovnávání se s rozchodem je podobně složité jako vyrovnávání se se smrtí druhého člověka. Dokonce i v momentu, kdy jste vy sami iniciovali konec vašeho vztahu a věřili jste, že šlo o nejlepší možnou volbu, může být přijetí takového stavu ve vašem životě obtížné.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy

Čas jít dál

11. 8. 2019

Všichni ti říkají, abys ho už nechala jít, abys ho pustila z hlavy, abys zapomněla. Hodila to celé za hlavu.

Ale sama moc dobře víš, že to prostě nejde. Nelze jen tak někoho vymazat. Někoho, kdo pro tebe tolik znamenal. Někoho, ke komu toho tolik cítíš. Skoro jako kdyby byl svým způsobem stále součástí tvého nitra. A to tě moc bolí, protože víš, že už ti nestojí po boku.

 

Nelze z okamžiku na okamžik vymazat něco nebo někoho, co pro tebe tolik znamenalo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy

Láska a vztahy

26. 11. 2018

Často si myslíme, že milujeme, přitom ale pouze otročíme. Chceme, abychom milovali a byli podobně milováni, protože život bez lásky a náklonnosti je prázdný. Velmi často se ale stává, že místo toho, abychom si užívali svobody, kterou pravá láska přináší, jsme její otroci.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy

Láska versus sebeláska

10. 11. 2018

Láska je jedno ze slov, které každý definuje jinak. Zkusme třeba tohle: Láska je schopnost a ochota dovolit těm, které milujeme, aby byli takoví, jací chtějí být, aniž bychom trvali na tom, že nám to musí vyhovovat. Taková definice by mohla klidně platit, ovšem faktem zůstává, že jenom málokdo je ochoten ji sám pro sebe přijmout.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy

Lidské vztahy

23. 9. 2018

Jak rychle si tvoříme názory na druhé lidi, jak rychle docházíme k závěrům. Naše egoistická mysl velice ráda klasifikuje a vynáší soudy nad ostatními.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy

Získání lásky

9. 5. 2018

Získali jste všechno v životě, nebo téměř všechno, co jste si přáli. Ale ještě vám chybí jedna základní věc, aby vaše štěstí bylo úplné. Tou jasnou a prosluněnou cestou, která je od nynějška vaší, jistě nechcete jít sami. Vaše radost není úplná bez drahé bytosti. Chcete zažít velkou lásku? Stačí o to požádat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy

Provinilost v partnerských vztazích

13. 4. 2018

Provinilost a úzkost jsou snad nejběžnějšími formami stresu v naší kultuře. Při pocitu viny se zaměřujete na minulou událost, jste sklíčení nebo se zlobíte kvůli něčemu, co jste řekli nebo udělali, a své přítomné okamžiky trávíte tím, že pitváte své pocity ohledně svého chování v minulosti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vztahy