Jdi na obsah Jdi na menu

Význam karet Lenormand

Projdeme si každou kartu Lenormand, počínaje přehledem karty, včetně úplného popisu a obecného významu. Pak se podíváme na to, jak lze jednotlivé karty zobrazit v různých kontextech a tématech.

Každá karta Lenormand obsahuje jeden symbol; každá karta je jako slovo v jazyce balíčku. Stejně jako u všech jazyků může slovo mít mnoho významů  a také podtextů. Významová interpretace závisí na kontextu, ve kterém je toto slovo vyslovováno. Tak je to i u Lenormandu.

Abych vám pomohla ve vaší orientaci v těchto kartách, rozdělila jsem každou kartu v různých kontextech. V žádném případě to není úplný seznam. Přidávám to pravidelně s novými a variantními atributy. 

Budu postupně doplňovat, děkuji za trpělivost.

 

 

 

Jezdec

Karta jezdec v Lenormandu obvykle zobrazuje jezdce sedícího na důvěrném koni, který projíždí po  cestě. 
Jezdec je symbolem pohybu, příjezdu nebo tranzitu, jakož i rychlosti a rychlosti. Historicky stál za galantností a rytířstvím. Jezdec také symbolizuje sílu, agilitu, svobodu, cestování, krásu a milost.
Karta Jezdce označuje, že "zprávy jsou na cestě" buď z dálky, nebo z blízkosti. Možná vám někdo zavolá, napíše zprávu nebo budete přijímat zprávy poštou; obojí dostanete brzy odpověď nebo zpětnou vazbu.

Celý příspěvek

Jetel

Na této kartě v Lenormandu je obvykle zobrazen zelený čtyřlistý jetel; někdy je s ní zobrazena jetelová květina. Jetel symbolizuje štěstí, náhodu, požehnání a štěstí.
Jetel je pozitivní karta, která přináší štěstí, štěstí a úspěch. Přidává pozitivní atmosféru jakéhokoli čtení karet a snižuje negativitu negativních karet, zvláště když přistává na pravé straně negativní karty nebo je postaven na konci výkladové linie.

Celý příspěvek

Loď

Na této kartě obvykle vidíme velkou krásnou loď s otevřenými plachtami uprostřed obrovského oceánu. Loď symbolizuje cestování, nastartuje nové dobrodružství a plaví se na vzdálené místo.

Celý příspěvek

Dům

Na této kartě obvykle vidíme velkou krásnou loď s otevřenými plachtami uprostřed obrovského oceánu. Loď symbolizuje cestování, nastartuje nové dobrodružství a plaví se na vzdálené místo.

Celý příspěvek

Strom

Na této kartě vidíme krásný, svěží strom s zelenými scenériemi. Strom je silný symbol: je spojnicí, který spojuje nebe a zemi a symbolizuje plodnost a růst záležitostí.

Celý příspěvek

Mraky

Karta Mraky je o pochybnostech, zmatku, váhání a nestabilitě. Stejně jako mlha, mraky skrývají, co je za nimi. Démon se může skrývat v oblacích, nebo nějaké nepříjemnosti nebo přírodní katastrofa. 

Celý příspěvek

Had

Had na kartě je obvykle zobrazen na zemi nebo visící ze stromu. Bez ohledu na to, v jaké je poloze, vždy vypadá hrozivě. Had má v historii mnoho protichůdných konotací, s moudrostí a poznatky na jedné straně a zradě a podvodem na straně druhé.

Celý příspěvek

Rakev

Na této kartě je obvykle zobrazena jednoduchá rakev. Rakev je symbol konců a smrti. Tento obraz na této kartě oznamuje nebezpečí nebo velké překážky, které je třeba dobýt. Rakev často přináší konce; podívejte se na kartu před tím, než uvidíte předmět toho, co končí.

Celý příspěvek

Kytice

Karta Kytice zobrazuje krásný svazek květů, který je buď volně jako svazek nebo uspořádán ve váze. Karta je vždy plná krásných barev a vyniká prezentací, která evokuje radost, krásu, lásku a štěstí.

Celý příspěvek

Kosa

Na této kartě budete vidět Kosu, která je a bude vždy ostrá a připravena ke střihu. Někdy je zobrazena v poli se svazkem sena a někdy je to jen obrázek kosy samotné. Kosa je symbolem klíčení, řezání a sklizně.
Kosa předpovídá nebezpečí, kterému se  lze vyhnout, pokud je obklopena pozitivními kartami.

Celý příspěvek

Facebook

Kontakt

Výklad karet od Gormal

Lucie Gormal
https://www.facebook.com/09gormal/

gormal.gormal@seznam.cz

kartymluvi@gmail.com