Jdi na obsah Jdi na menu

Výklad karet pro vás - rada a inspirace karet

8. 2. 2021

Karta č. 1

voda10-harmonie.jpg Naslouchej svému srdci, jednej podle svého srdce, ať už je v sázce cokoli: Stav naprosté jednoduchosti, který nestojí nic míň než všechno...
Být jednoduchý je svízelné, protože být jednoduchý stojí všechno, co máš. Abys mohl být jednoduchým, musíš všechno ztratit.

Proto se lidé rozhodli být složití, a zapomněli, jak být jednodušší.
Zkus teď být měkčí a otevřenější.

Za rohem na tebe čeká nevyjádřitelná radost.

Nikdo jiný než ty ti jí nedokáže popsat a až ji najdeš, stěží nalezneš slova, abys ji sdělil druhým. Ale je tam, hluboko v tvém srdci, zralá a připravená, jen ji objevit.

Karta č. 2

kuui.jpg Tato karta poukazuje na naši ukřivděnost a vztek na všechno a všechny, kdo nám nějak uškodili. Je přirozené cítit bolest a hněv, když nám někdo ublíží. Stejně tak je přirozené chtít dosáhnout vyrovnání a spravedlnosti. Touha po této spravedlnosti ničí náš vlastní život, zejména tehdy, když žádné spravedlivé vyrovnání nevidíme. Velmi úzce to souvisí s tématem odpouštění – tj. puštění se vzteku, který NÁM ubližuje.

Obvykle lidé uvažují takto: „Když se budu tím, co se stalo, pořád zabývat, vztekat se a pořád dotyčnému připomínat, jak hrozně mi ublížil, dosáhnu tím spravedlnosti, protože ho tím potrestám.“ Bohužel však tento přístup trestá v první řadě nás, protože jsme to MY, kdo v sobě tento jedovatý hněv přechovává. Pokud je možné a jsme vedeni k tomu, abychom nějakého vyrovnání konstruktivním způsobem dosáhli, jistě toto vedení následujme.


Stará ukřivděnost špiní naši energii. Zbavuje nás naší přitažlivosti. Zatemňuje naše světlo.
Nikdo však po nás nechce, abychom popírali, co se stalo, a mávli nad tím rukou. Chce se po nás, abychom byli svobodní – abychom se nestali otroky vlastního vzteku.
My tu nejsme pro to, abychom dohlíželi na potrestání všech, kdo nám kdy něco udělali – o to všechno se u každého člověka stará zákon příčiny a následku

Karta č. 3

dvojka-cinu.png

Tato karta je poselstvím především pro ty z nás, kdo se cítí být vedeni k nějakému rozhodnutí, ale ze strachu, aby neudělali chybu, místo toho jen přešlapují na místě, a pak si stěžují, že se nic nemění. Často z toho také obviňují jiné lidi nebo okolnosti.Jsme to však my, kdo musí učinit rozhodnutí, aby se věci daly do pohybu.

Tato karta tedy souvisí také s problematikou odkládání. Čím déle odkládáme rozhodnutí, které stejně budeme muset jednou udělat, tím více energie zbytečně ztratíme.

Přestože je moudré dopřát si na rozhodnutí čas a důkladně zvážit možné důsledky té či oné volby, je také důležité nezaseknout se v nekonečném koloběhu analýzy a nerozhodnosti. 

Karta č. 4

03-lenormand-karta-lod.png

Tato karta bývá tak nějak vždycky dobrým znamením, protože může přinést hodně nových možností, šancí, nové vyhlídky, stejně tak třeba cesty, plán ování cest, cestování, výlety, dovolené....

Loď nabízí hodně možností, které se nás v blízké době mohou dotknout.

Loď přináší do života nové vyhlídky, nové plány, možnosti, přináší do života mnohdy nové věci i bez našeho přičinění. V nějaké záležitosti může poukázat na brzkou změnu k lepšímu, pro někoho možná i nějaké to finanční přilepšení, polepšení si...

Karta č. 5

21-lenormand-karta-hora.png Tato karta předznamenává nějaké ty problémy, překážky, námahy, ale taky třeba výzvy. Ne každý problém a překážku musíme nutně brát jako negativní, ale může to být pro nás dobrá výzva, jak nad něčím zvítězit.
A tak většinou, když je Hora, nebývá to jednoduché, může se toho přihodit hodně, co nás bude chtít brzdit, ale většinou to prostě nějak zvládneme...
Karta totiž říká, že v sobě máme schopnost překonávat velké obtíže, tak se to prostě nesnažme ulehčovat, anebo se něčemu vyhýbat, protože se nám to nakonec může vymstít. 


 Pozor si dávejte na bezcitné, arogantní, dominantní, chladné a nepřátelské lidi. Mohli by se nám snažit nějakým způsobem ublížit, pokud jim to dovolíme. Pocity rezignace, osamocení a skleslosti, by na sebe nemusely nechat čekat. Nedovolujme druhým, aby nám ubližovali. 

Karta č. 6

18_odevzdani.jpg Když některou oblast vašeho života, která nefunguje, pevně svíráte ve svých rukou, nemá prostor k uzdravení. Ať už se trápíte svým milostným životem, finanční situací, kariérou, domácností nebo zdravím, tato karta po vás chce, abyste toho nechali. Pokud lpíte na některých aspektech svého života kvůli obavám jako např.: „Co když nenajdu nikoho nebo nic lepšího?“, bude se vše jen zhoršovat.

Budete-li ochotni pustit se situace a odevzdat ji, nastane jedna ze dvou možností: bud z vás bude vše tíživé smyto a stávající situaci nahradí nová, lepší, nebo se problém zázračně uzdraví

Karta č. 7

35_sny.jpg Prostřednictvím snů se vám dostává důležitých sdělení. Někdy se možná probouzíte s pocitem, že jste ve spánku cestovali nebo dostali nějaký pokyn. Ptali jste se sami sebe, proč si své sny nepamatujete? Poselství vašich snů a zkušenosti v nich zažívané se nikdy zcela neztrácejí ani nezapomínají. Stávají se naopak součástí vašeho nevědomí, aby tak vaše činy byly vedeny moudrostí a láskou vašeho vyššího já.

Sny si snáze zapamatujete, když si bezprostředně po probuzení zapíšete všechno, na co si vzpomenete. Zapište si každý fragment, který máte v čerstvé paměti, zbytek snu se vám pak spíše vybaví. Záznamy svých snů si často pročítejte a hledejte v nich určité vzorce a témata. Motivy, které se ve snech opakují, naznačují poselství, které se vám snaží předat vaše vyšší já.

Karta č. 8

16_novalaska.jpg Ve vašem milostném životě začíná nová kapitola, ať už ji představuje nový partner nebo znovu zažehnutá láska v již existujícím vztahu.
Otevřete své srdce novému přílivu lásky, která k vám přichází prostřednictvím partnera. Měli byste si dobře všímat nových lidí objevujících se ve vašem životě, protože váš nový partner se nutně nemusí podobat vašim předchozím partnerům. Buďte otevřeni změnám ve svých existujících vztazích a nelpěte urputně na svých představách ohledně toho, jak by měl vztah podle vás vypadat. Nastal čas nádherných změn ve vašem milostném životě.

Změny v oblasti lásky mohou být bolestné jedině v případě, že jste ve svém myšlení nebo chování nepružní. Jestliže splynete s proudem lásky, zjistíte, že se vám po dřívějším milostném životě už nestýská. Brzy jej nahradí nové aspekty, které vám způsobí radost. Možná, že existující vztahy skončí, nebo v nich nastane nova fáze plná vášně a obnovené lásky. Nebo je možné, že potkáte nového partnera, což do života vás obou přinese velké štěstí.

Karta č. 9

ctyrka-emoci.jpg  Tato karta vypovídá o naší nespokojenosti se současným stavem věcí. Můžeme být i pouze znudění nebo unavení stereotypem, což můžeme snadno změnit tím, že se otevřeme něčemu novému a vyzkoušíme nové aktivity.

Hlavní význam této karty však spočívá v upozornění, že se více zaměřujeme na to, co nemáme a co není tak, jak bychom chtěli, místo abychom si vážili toho pěkného, co máme, přání a překvapení (i těch nejmenších), která se nám plní, a rozzářili se vděčností za ně. Z toho pak pramení pocity frustrace a nespokojenosti. Vděční přitom můžeme být předem i za to, co ještě nemáme, ale co si přejeme a co věříme, že dostaneme, což je jednou z technik zhmotňování.

Také vypovídá o tom, že se nám možná dostává něčeho dobrého, ale my tomu nevěříme a odmítáme to přijmout, kvůli čemuž se pak opět cítíme nespokojení a myslíme si, že to Nebesa jsou na vině, že něco není tak, jak jsme chtěli.

Je třeba se začít dívat na to, co máme, být za to rádi, a i když máme možná v životě mnoho takových věcí, které si nepřejeme a které se nám nelíbí, nemusíme se v těchto pocitech zbytečně utápět a přehlížet kvůli tomu to dobré, co k nám přichází. Čím více si stěžujeme, tím více důvodů ke stěžování dostaneme. A obdobně, čím více budeme za něco rádi, tím více potěšení se nám bude dostávat.