Jdi na obsah Jdi na menu

Smysl výkladu z karet

To, jak k nám karty mluví záleží na formulaci otázky, na kterou se karet ptáme. V otázkách na budoucnost je nutné zmínit, že nám karty ukáží různé cesty, možnosti, a pouze na Vás je, kterou cestu si zvolíte. Karty nám ukazují nejpravděpodobnější vývoj událostí, ale mnohé můžeme sami ovlivnit


Proto je i nutno zmínit, že karty ani energie okolo nás nejsou nástroj ke zkoušení a hraní si s nimi a osudem. Proto k výkladu karet by měl člověk přistupovat zodpovědně, s pokorou a vždy, když výklad opravdu potřebuje, nikoli prostě zkoušet co mu karty řeknou a jak fungují. Nebo zkoušet kartáře. Lepší k výkladu nic neříct, nejlépe ho zmátnout ... Jenže karty mají x významů a variant a výklad se může posunout jiným směrem - hlavně to platí pro "malé výklady" jako je velký kříž nebo pyramida.

 

V čem karty neumí dát až tak přesnou odpověď jsou otázky týkající se času. Čas je u karet velmi proměnlivou veličinou, a proto když v kartách vyjde čas, tak je orientační, plus mínus nějaké to procento rozdíl v čase být může.


To, jak byste měli žít, vám neřekne výklad karet, ani karta, ovlivnit to můžete vždy jen vy sami, právě díky jejím podnětům. Výklad z karet vás tak může přimět, abyste si ještě důkladněji promysleli obě strany daného problému. Právě takovéto užívání karet a jejich výkladu považuji za nejlepší a nejúčinnější metodu. Podaří se vám tak dostat svůj život pod kontrolu.

 

Na výklad z karet se můžeme dívat i jako na umění klást otázky, neboť odpovědi jsou přítomné na dosah ruky. Je ale skutečně důležité položit správný a konstruktivní dotaz. Občas se mi stává, že dostanu objednávku výkladu: "Zajímá mě vztah, zajímá mě soud".

Jaký vztah? Vztah budoucí, vztah, co mě čeká a já ho vyhlížím, vztah ke konkrétní osobě, kterou je dobré pojmenovat.

 

Ve výkladu karet je vždy patrné, co ovlivnit můžete a co nikoli. To také málokdo umí přijmout a očekává výklad přesně nalinkovaný, ale tak to není a nikdy nebude.

Ve všech případech se zdůrazňuje, že by se k výkladu z karet mělo přistupovat zodpovědně, a dotazovat by se jich měl člověk pouze ve stavu naléhavosti či vážnosti situace a nikoliv jen tak pro zábavu.