Jdi na obsah Jdi na menu

Týdenní výklad karet od 8.2-14.2.2021

7. 2. 2021

sss.png

 

KARTA Č. 1

 

Hlavní význam této karty spočívá podle v tom, že nemáme věci vzdávat. Mnozí z nás prošli spoustou zklamání, zrad, nesplněných přání nebo falešných příslibů, kvůli kterým mají nyní sklon předem věci vzdávat, předem je odsuzovat k neúspěchu a být pesimističtí. I když je pochopitelné, že máme problém věřit po tom všem, co naší vírou otřáslo, naši andělé nám připomínají, že v našem životě je i mnoho lásky, věrných přátel, splněných přání a splněných a upřímných slibů.

Znovu nás vedou k tomu, abychom své mysli nedovolovali filtrovat to, co vnímáme, přes síto negativity a neviděli tak všude kolem sebe jen to špatné; jen to, co se nedaří; jen to, co nás zraňuje a co se nám stalo. Upozorňují nás na to, že předem čekat další zklamání, připomínat si stará zklamání a rozpitvávat současná zklamání nám nijak nepomůže – jen to ubije naše zbývající síly a bude nám ještě hůř, než kdybychom se prostě vyrovnali s tím, co nás zklamalo.

Topení se v pesimismu nám dělá život zbytečně mnohem těžším a horším, než doopravdy je. Prokažme si tedy laskavost a začněme si dávat pozor na to, abychom si pořád nepřipomínali všechno špatné, co se stalo, děje, nebo co by se mohlo stát. Naše mysl si sice myslí, že nás to ochrání, ale ve skutečnosti nám tím všechno ještě zhorší. Jsme to MY, kdo rozhoduje o tom, na co zaměříme svou pozornost, a tak tuto možnost volby začněme využívat. Nepůjde to hned dokonale, ale časem se to naučíme – a tato schopnost nám bude dlouhodobě i v budoucnu dobře sloužit.
Další významy této karty spočívají v tom, že je načase dokončit všechny nedokončené úkoly a záležitosti, opravdu se soustředit na to, co děláme, věnovat řádnou pozornost svým projektům a skutečně se jim odevzdat. Je to karta, která nás odrazuje od povrchnosti, ať už v jakémkoli smyslu, a naopak nás vede k důslednosti a pečlivosti. Jednoduše řečeno – jít a vše potřebné prostě udělat.

KARTA Č. 2

 

Když se oprostíme od své snahy všechno řídit, kontrolovat a předvídat, zbavíme se tak velkého břemene a zbytečného stresu. Tato karta souvisí rovněž s loučením se a ukončováním některých záležitostí. Může se jednat o ukončení vztahů, zájmů, činností nebo něčeho jiného, co už v našem životě splnilo svůj účel a co je třeba nyní nechat jít.

 

Je to karta proměny a osvobození, protože s každým koncem nastává zároveň nový začátek a my jsme vedeni k uvědomění, že to nové je vždy mnohem lepší a více odpovídá našemu novému já, a není tedy důvod dělat si starosti a strachovat se, že by to mohlo být naopak horší než to předchozí. Změny, které jsou spojeny s puštěním se něčeho a přivítáním něčeho nového, jsou pro nás požehnáním a nastávají zcela přirozeně, v souladu s naším vlastním růstem a vývojem. Čím ochotněji je přijmeme (viz. první karta), tím snáze projdeme tímto obdobím a tím dříve se budeme moci těšit z toho nového a hezkého, co nám přišly dát.

 

KARTA Č. 3

 

 Je to karta učení, vzdělávání se a zjišťování informací. V souvislosti s děním posledních dnů či týdnů je to pro nás připomínka toho, že vším, co prožíváme, se učíme důležité věci, a namísto toho, abychom se stavěli do pozice obětí, které jen doplácejí na nepřejícné vnější okolnosti, se potřebujeme dívat na své zkušenosti jako na zdroj informací.

 

To znamená i nebrat si své zážitky osobně, ale podívat se na ně i z odosobněného hlediska – tedy objektivně, nezaujatě, jako bychom to sami přímo neprožívali, ale pouze to pozorovali a učili se z toho. Naše zážitky jsou studnice informací, a tak je můžeme využít k dobru svému i dobru druhých, kteří se rovněž mohou něco naučit z našich zkušeností.
Kromě toho tato karta znamená, že je dobrý čas na studium, návštěvu kurzu, rozvíjení svých dovedností a zlepšování svých schopností. Uvažujeme-li o změně kariéry nebo novém podnikání, je tato karta poselstvím, že je nejprve třeba si vybudovat potřebné schopnosti a pozjišťovat všechny důležité informace.