Jdi na obsah Jdi na menu

Týdenní výklad karet od 22.2-28.2.2021

21. 2. 2021

fgth.png

KARTA Č. 1

Had nám může přinést komplikace, ale nakonec taky něco dobrého. Záleží, jak si to přebereme a jak se k celému týdnu postavíme. Komplikace můžeme totiž taky brát jako výzvu, které se postavíme a nebudeme nečinně přihlížet. Naopak, můžeme třeba zkusit být taky vděční za to, že je máme, a že nám tak život dává najevo, že se musíme prát - ne na sílu, ale že je fajn, že nám do života přicházejí, protože tak v podstatě máme šanci sílit a růst, moudřet. A moudří a chytří lidé mají za sebou v životě většinou spoustu trápení i utrpení.

Nabádá nás k opatrnosti a rozvážlivému jednání. Může taky poukázat na jistou vlivnou osobu v našem životě. Nicméně Had přináší taky svou zlou stranu, a tou jsou komplikace, zrada, přetvářka, pokrytectví, závist, zklamání důvěry a lži. 

Jde o záležitosti, které nás mají někam posunout, tady jde vyloženě o to, že jde někdo po nás, a ještě to ani nemusíme tušit. Had je tichý a záludný. Tváří se jako náš nejlepší přítel, jako někdo, komu naprosto důvěřujeme, a pak, když to nečekáme, tak se kolem nás v klidu omotá a utáhne. Může se kolem vašeho partnera točit i další žena a toto je upozornění pro vás.

Kolik takových Hadů už jste v životě zažili? 

KARTA Č. 2

Karta číslo dvě je Dopis... Jak si můžeme domyslet, hlavním tématem týdne mohou být různé zprávy, psaní, informace, noviny, dokumenty, smlouvy, lékařské zprávy, informace. Prostě Dopis postihuje všechny oblasti komunikace a je jedno, v jaké formě, protože klasické psaní dopisů už téměř vymizelo a nahradily je novější technologie, které vše urychlují.

Pravda, většinou se tak už děje denně, ale s Dopisem se mohou vyskytnou jiné záležitosti, nové záležitosti, anebo prostě jen můžeme mít větší potřebu komunikace s lidmi, kteří nejsou blízko, budeme si chtít vyměňovat informace, zážitky, radosti, starosti.
Karta nás nabádá, abychom se neuzavírali před kontakty, protože může pro nás mít nějaké nové seznámení větší význam, než kdy jindy. Může jít o vztahy milostné, ale taky třeba ve formě nových přátelství, nových nabídek, anebo třeba pomoci, potěšení. Fantazii se meze nekladou, kam nás Dopis  "zanese". Jistě, nemusíme vyčkávat, kdo si na nás vzpomene, můžeme tím iniciátorem být my sami. 
Může k nám přijít nějaká nová zpráva, která naznačí nějaké nové možnosti, mohou se nám otevírat nové změny.
Dopis nám taky připomíná, abychom se neuzavírali sami do sebe, ale komunikovali, především se svými nejbližšími. Pokud nás něco trápí a držíme to v sobě, pak si tím ubližujeme a nikdo se nedozví, jaké jsou naše pocity, starosti, trápení, jak věci vidíme my sami. Mnohdy je to tak, že se něco říct bojíme, bojíme se reakce, odezvy, bojíme se, jak to druzí přijmou. Ale komunikovat, bez hádek a rozepří je velké umění a je třeba se to celý život učit. Umět vyjádřit své city a pocity. A emoce držené v sobě nás mohou lehce uvést do stavu nemocných. Nesmíme opomíjet psychosomatiku. 
Pozor si však dejme na povrchnosti, povrchní jednání, od takových lidí raději dál, stejně tak my sami tímto neotravujme nikomu život. 

KARTA Č. 3

Karta Ptáci nám může přinést především běžné a krátkodobé starosti, nepříjemnosti, rozčilování, vzrušování i trápení. Nicméně nebylo by to být nic, co bychom neměli zvládnout. Přesto nás to může vyvést z míry a pocuchat nám trošku nervičky. A tak si možná budeme muset opakovat, že to dáme, ať už se nám to bude zdát sebevíc na palici, ale karta Ptáci má za úkol nás vést směrem, kterému se říká vytrvalost a trpělivost.  Nic nevzdávat a snažit se, to bychom si měli taky připomínat, nenechávat se odradit těžkostmi, nenechávat se odradit rozčilením, starostmi... Nehroutit se z každé povinnosti navíc, nenadávat na každou hloupost, nedělat si věci negativním přístupem těžší. Zkusit být pozitivnější, veselejší, nepřemýšlet hned po probuzení nad problémy, neztěžovat si vše přemýšlením co by kdyby, ale prostě pomalu, trpělivě a postupně dělejme, co musíme, a pokud něco nevyjde, pokud něco nestihneme, zhroutí se svět? Nezhroutí. Naopak dopřejme si zklidnění, něco na relax, abychom mohli spokojeně usnout a odpočinout.
S kartou Ptáci totiž souvisí taky péče o naši duši a nebudeme zastírat, že jí dáváme docela dost v životě zabrat. Takže Ptáci jsou tady taky proto, abychom se učili dopřávat svým duším klid a mír, zbytečně je nezatěžovali a netrápili.