Jdi na obsah Jdi na menu

Týdenní výklad karet od 15.2-21.2.2021

13. 2. 2021

tyden.png

KARTA Č. 1

Kotva byla naděje odpradávna a pro nás to znamená, že na naději jako takovou nesmíme nikdy zapomínat, stejně tak si z nadějí vytvářet věci skutečné sami. Samozřejmě se nesmíme upínat k nadějím falešným, protože to k ničemu nevede, naopak nám to přináší zbytečná zklamání.

Kotva nám radí přestat ulpívat na věcech, anebo i lidech, kteří nám do života už nic dobrého nepřináší. Stejně tak bychom se měli pokusit odpoutat od starých a nepotřebných myšlenek. Pak můžeme uvidět tu naději, pak můžeme najít jiný smysl, pak se můžeme odpoutat.

S Kotvou můžeme buď zakotvit, anebo máme druhou volbu, Kotvu zvednout, abychom nebyli upoutáni k nepotřebnému místu a je na každém, jestli ji právě spouští, anebo zvedá. Ten důvod k obojímu je stejný. A tím je naděje, že všechno je tak jak má být a děláme to dobře. A přiznejme si, mnohdy naděje je to poslední, co nás drží nad vodou. Jen prostě není od věci občas věcem pomoct. 

Pokud v životě něco chceme, pokud po něčem toužíme, pak pro to taky musíme něco dělat. Pak můžeme počítat s "kouzlem" Kotvy, kdy se před námi vynoří příznivé vyhlídky, kdy se nám začnou plnit sny, kdy začneme dosahovat svých cílů, kdy začneme být úspěšní, kdy můžeme zažívat šťastné vztahy, anebo pocity jakými jsou stabilita a bezpečí.

S Kotvou se daří obchodům, obchodníkům, obchodování, většinou tedy poukazuje taky na naši práci, či zaměstnání. Někdy nám karta může radit, anebo nás přímo popostrčit, abychom se nebáli jít svou vlastní profesní cestou.
Kotva upozorňuje i na naše negativní stránky, na kterých je třeba zapracovat. Můžeme být náladoví, naše myšlenky mohou bloudit špatným směrem, můžeme mít tendenci neustále měnit svá rozhodnutí. Může to znamenat, že jsme zabředli někam jinam, než je zdrávo, že nemáme harmonii ani v pracovním životě, ani doma, ani ve vztazích a je třeba s tím něco dělat. Se sebou něco dělat. Mnohdy je Kotva odkazem na závislosti, ve kterých ulpíváme, na kterých visíme....

 

KARTA Č. 2

Ten, kdo si táhnul tuto kartu mohl by prožít týden ve znamení lásky, přátelství a štěstí. Jenom musím předeslat, že pokud tady máme kartu samostatně stojící, všeobecný výklad pro všechny, pak ji nemůžeme brát jenom jako kartu týkající se lásky jako takové, partnerské, zamilování. Občas to totiž někdo špatně pochopí a pak celý den čeká, kdy ta láska jako přijde, anebo se prostě zaměří jen na toto jedno téma.

Ale tak to není. Samozřejmě u někoho se karta bude týkat lásky, milostného vztahu, ale pokusme se ji pojmout jako lásku všeobjímající, takovou tu, kterou bychom v sobě všichni měli mít. Neživit v sobě nenávist, závist, hloupost, poukazování na někoho, kritizování někoho a já nevím co všechno. Všichni jsme nějací, všichni žijeme život jak můžeme, anebo umíme. Někdy děláme chyby, někdy zrovna na sebe nemůžeme být pyšní, ale prostě tak to je. Tak proč řešit někoho jiného, namísto abychom se věnovali sobě? Proč využívat negativní stránky povahy a rozvíjet je? Proč nemít srdce na dlani?

Bohužel však i to má své úskalí. Člověk na to může i doplatit, pokud se bude rozdávat příliš, pokud do někoho bude vkládat příliš úsilí, pokud bude mít srdce pro někoho příliš otevřené a nebude myslet na varovné signály, které se začnou ozývat, pak na to doplatí. Takže určitě ne své srdce před druhými uzavírat, ale mít rád především sám sebe. Sebeláska je na prvním místě, odtud začíná všechno, odtud rozvineme tu správnou snahu, odtud vychází ty nejlepší a nejopravdovější věci. 
Nebojme se chovat láskyplně, nebojme se šířit kolem sebe harmonii a pohodu, jistě to někdo ocení, jistě to někomu udělá dobře na duši. Nebojme se někoho podpořit, byť jen svou přítomností, radou, vyslechnutím, nebojme se ani té pomoci. Věci dělané s láskou, se srdcem a od srdce jsou to nejlepší, co můžeme v životě dělat a nikdy tak nemůžeme chybovat. 
Nebojme se naslouchat svým pocitům, vnímat sami sebe, co nám naše srdce napovídá, když si položíme nějakou otázku. Více se zaměřujme na sebe a na své pocity, nežijme jen povrchní život, který je sice na první pohled možná fajn, ale práce na sobě samotných ho nesmírně obohatí. Mějme se rádi a pokusme se dnes udělat něco dobrého i sami pro sebe. Vůbec není třeba se tomu vyhýbat. Udělejme to kdykoliv, kdy nás to napadne. Lehčeji se tahle "nákaza" pak šíří dál..

 

KARTA Č. 3

Klíč, karta, která nám může přinést konec problémů a nové začátky. Říká nám, že jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Spoustu věcí neovlivníme, ale nemysleme na to, co se děje kolem nás, mysleme čistě a jen na sebe. Berme kartu čistě jen pro sebe a co z toho pro nás plyne. 
Klíč v nás může probouzet větší aktivitu a rozhodnost, a to je jedině dobře, protože jsme všichni tak trochu zpomalení v nevědoucnosti z budoucnosti..

S Klíčem tak můžeme nastartovat něco nového. Měli bychom být více rozhodní, aktivní, akční, neměli bychom se bát jít si za svým, zlepšovat kvalitu svého života. Pomáhat novým věcem, aby mohly k nám přicházet, jít všemu naproti, nic neponechávat náhodě.

Klíč je totiž úžasná karta v tom, že pokud něco chceme, pomůže nám. Pokud něco nechceme, pomůže nám taky. Zamykáme, odemykáme. Co nechceme tak máme možnost jednou provždy zamknout. A to co chceme, tomu musíme prostě odemknout, aby se to k nám mohlo dostat. A pokud ještě jen prostě nevíme, tak je tady možnost, že stále ještě nemáme ten správný Klíč který patří do našich rukou a je třeba ho hledat.

Ovšem neměli bychom dlouze otálet, protože čím déle to bude trvat, tím více to bude horší a horší. Hledejme Klíče ke svým problémům a nebojme se je prostě "rozklíčovat", ono nám stejně nakonec nic jiného nezbude, pokud se nechceme potácet ve vlastní neschopnosti a stěžovat si, jak je všechno špatně, jak se nám nic nedaří, jak jsme nemocní, jak nemůžeme to či ono, ale ruku na srdce, není z toho spousta taky o naší vlastní neschopnosti? Ano, milion věcí jít opravdu nemusí, jsou třeba nepřekonatelné překážky, ale vždycky je zase něco jiného, co jde. Takže vždycky máme možnost nic nevzdávat, nezůstávat v pasivitě, ale prostě pro sebe něco - cokoliv udělat.
Následující týden nás taky může vést k zamyšlení, co vlastně máme udělat, abychom uměli uzamknout cestu k možným dalším problémům..