Jdi na obsah Jdi na menu

Přítomné okamžiky

1. 5. 2018

Občas se mě lidé, klienti, mé okolí ptá, proč člověk jako já, který má možnost vidět do budoucnosti za pomocí výkladu karet, tak často zdůrazňuje přítomnost

Protože pouze to, co uděláme v přítomnosti, bude formovat další vývoj. My se nemůžeme obávat dalších kroků. Samozřejmě i výklad z karet dopomůže k tomu výsledku, ale my jsme dotahovači reálných skutků. Každý sám za sebe.

 

Na první pohled se přítomný okamžik zdá být jen jedním z mnoha. Máte pocit, že se každý den vašeho života skládá z tisíců okamžiků, v nichž se dějí různé věci. Když se však podíváte hlouběji, nevnímáte existenci jen jediného okamžiku? Prožíváte svůj život někdy jindy než v „tomto okamžiku“?
Tento jediný okamžik – teď – je to jediné, čemu nemůžete uniknout. Je to jediná konstanta ve vašem životě. Ať už se děje
cokoli, ať se váš život mění sebevíc, jedno je jisté: vždycky se to děje teď. A jestli chcete něco změnit do budoucna je na to čas teď.


Jelikož z přítomného okamžiku není úniku, proč jej nepřivítat, proč se s ním nespřátelit?
Když se s ním spřátelíte, budete se cítit dobře kdekoli. Jestliže se v přítomném okamžiku necítíte dobře, budete nespokojení, ať jste kdekoli.

 

Budoucnost, jež přijde, je přítomnost. Takže pouze přítomný okamžik je skutečný.
Žít v přítomném okamžiku není odmítáním toho, co v životě potřebujete. Znamená to uvědomovat si, co je primární. Pak můžete snadno řešit všechno ostatní. Neříkejte si ale: „Už se ničím nebudu zabývat, protože existuje jen přítomný okamžik.“ To ne. Uvědomte si, co je primární, a spřátelte se s přítomným okamžikem. Uznávejte jej, ctěte jej. Je-li přítomný okamžik středem vaší pozornosti, pak máte snadný život.
 

Přítomný okamžik, nebo nějaký okamžik v budoucnosti? Považujete nynější okamžik za překážku, kterou musíte překonat?
Myslíte, že vás v budoucnosti očekává nějaký důležitější okamžik? Téměř každý člověk žije tímto způsobem.

Jelikož budoucnost přichází pouze ve formě přítomného okamžiku, jedná se o špatný způsob života, neboť vám přináší nespokojenost a napětí. Takový přístup nectí život, jenž existuje teď a nikdy jindy. Vnímejte život ve svém těle. To vás zakotví v přítomném okamžiku. Dokud nepřijmete odpovědnost za současný okamžik, nepřijímáte
odpovědnost za svůj život. Život lze žít totiž jedině v přítomnosti.
Přijmout odpovědnost za nynější okamžik znamená nebránit se přítomnosti. Znamená to být v souladu se životem.
Přítomný okamžik je takový, jaký je, protože nemůže být jiný.

 

Pod povrchem je všechno spojeno se vším, všechno je součástí totality, která dává přítomnému okamžiku jeho
formu. Přijímáte-li to, co je, pak žijete v souladu s inteligencí Života. Jedině tak můžete být činitelem pozitivní změny na světě.