Jdi na obsah Jdi na menu

Osobní rozvoj

Milujte své tělo

15. 3. 2018 Osobní rozvoj

Všechno začíná u tělesné stránky. Máte rádi své tělo? Pokud jste odpověděli záporně, zkuste je rozdělit na jednotlivé části a sestavte si seznam těch, proti kterým máte námitky. Začněme odshora: vlasy, čelo, oči, víčka, tváře. Líbí se vám vaše ústa, nos, zuby a krk? A co paže, prsty, ňadra a břicho?

Prokrastinace

9. 2. 2018 Osobní rozvoj

Máte ve zvyku okolkovat? Pokud jste jako většina lidí, odpovíte nejspíš kladně. Je však možné, že už nechcete žít v úzkosti, která obvykle doprovází okolkování jako životní styl. Možná zjišťujete, že odkládáte spoustu věcí, které byste sice rádi udělali, ale nějak se k nim pořád nemůžete dostat. Takové okolkování může člověka pořádně unavovat.

Stěžování/nestěžování

3. 1. 2018 Osobní rozvoj

Mít rád sebe sama znamená považovat se za hodnotného člověka, protože jste se tak rozhodli. K tomu patří i to, že si nebudete stěžovat. Plně žijící lidé si nikdy nestěžují, a zvláště ne na to, že kameny jsou tvrdé, obloha zamračená nebo led příliš studený. Smíření se sebou samým vylučuje stížnosti a štěstí znamená, že si nebudete stěžovat na věci, se kterými nemůžete nic dělat.

Perfekcionismus

21. 9. 2017 Osobní rozvoj

Proč byste měli všechno dělat dobře? Kdo vás sleduje? Slavný výrok Winstona Churchilla
o perfekcionismu ukazuje, jak patologická může být neustálá honba za úspěchem.
Rčení „nic kromě dokonalosti nemá smysl“ se dá psát také PARALÝZA.

Nejistí hledají jistoty

17. 8. 2017 Osobní rozvoj

Možná jste odborníci na bezpečnost — lidé, kteří se vyhýbají všemu neznámému a raději vždycky vědí, kam míří a s čím se tam mohou setkat. Výchova v naší společnosti už od dětství prosazuje opatrnost místo zvědavosti, bezpečnost místo dobrodružství.

 

Vyhýbejte se všemu nejistému, zůstávejte u toho, co znáte, a nikdy se nevydávejte na cesty do neznáma. Tato nabádání se mohou stát psychologickou překážkou, která vám brání dojít osobního naplnění a dosáhnout štěstí ve vašich přítomných okamžicích.

Svoboda volby

31. 5. 2017 Osobní rozvoj

Jestliže si stále ještě myslíte, že váš pocit neštěstí není výsledkem vaší volby, představte si následující. Pokaždé, když začnete být nešťastní, budete vystaveni něčemu, co považujete za nepříjemné. Možná vás na dlouho zamknou samotné do malé místnosti nebo vás naopak strčí do nacpaného výtahu, kde budete muset prostát celé dny.

Mohou vám odepřít jídlo nebo vás naopak donutit sníst něco, co považujete za naprosto nechutné. Nebo vás budou mučit — fyzicky, samozřejmě, nějako když se vy sami mučíte psychicky. Představte si, že budete muset snášet tyhle nepříjemné věci, dokud se svých pocitů neštěstí nezbavíte. Jak dlouho si myslíte, že byste u nich zůstali?

Fotoalbum

Facebook

tawk


Kontakt

Výklad karet od Gormal

Lucie Gormal
https://www.facebook.com/09gormal/

gormal.gormal@seznam.cz

kartymluvi@gmail.com