Jdi na obsah Jdi na menu

Využití měsíce

25. 5. 2017

Když pochopíte lunární rytmy a cykly, uvědomíte si, jak Měsíc působí na vás a na vaše blízké. Zároveň tak lépe pochopíte jejich chování. Ty znalosti však ještě lépe využijete, když ovládnete spletité síly Měsíce. což vám v mnoha ohledech přinese prospěch. Měsíční energie je mocná a mystická. ale vždy je vám k dispozici, pokud se dokážete sladit s jejími rytmy.

Díky silnému vlivu Měsíce na počasí a růst můžete jeho silu využít na zahrádce při sázení, setí a sklizni v těch nejpříznivějších lunárních fázích. Vliv Měsíce vzrůstá mezi novoluním a úplňkem a poklesává s ubývajícím Měsícem.

Při rituálech a obřadech spojených s Měsícem mějte na paměti, že Měsíc stejně jako jiné planety se váže k určitým rostlinám. Měsíčními rostlinami jsou rostliny vodní, jako leknín a řeřicha potoční, ale i jasmín nebo mák Všechny tyto květiny jsou bílé nebo rozkvétají v noci pod měsíčním vlivem. Dejte měsíční květiny do vázy na noc při úplňku nebo novu
Vrba je známá jako strom měsíčních přání. O přízeň požádáte tak, že na její větvě v den měsíčního svátku uvážete bílé či světlemodré stužky, tím přitáhnete pozornost k vašemu přání.

Jiným měsíčním stromem je santal. Spojuje se s ochranou, očistou a uzdravením. Při obřadech vyžadujících tyto skutečnosti se používají kousky kúry. Má příjemnou a uklidňující vůni. Používáním rostlin a květin se zvláštním měsíčním významem se vám zvýší cit pro Měsíc.