Jdi na obsah Jdi na menu

Věštění z kávové sedliny

8. 3. 2017

Věštit budoucnost můžeme například i z kávové sedliny. Tak je čas uvařit si v bílém hrnku, nejlépe nižším, dobrou kávu a během pití kávy se soustředit na téma či otázky, které vás zajímají. Na dně hrnku nechejte pár kapek. Pak vezmete šálek do dvou prstů, jemně s ním zleva doprava zakroužíte a pak ho rychle, ale opatrně překlopíte na podšálek. 

Dvě až tři minuty počkejte, než všechna voda steče a sedlina trochu vyschne. Pak vezměte šálek za ouško a obraťte ho zas opatrně zpátky. Od téhle chvíle s ním musíte pohybovat co nejmíň, aby se vytvořené mapy neslily zpět.

Významy symbolů 

Dům: jednoznačně dobré znamení. Důležitou roli sehraje rodina, lépe řečeno dobré rodinné zázemí. 

Šipka: ukazuje směr, cestu. Pokud je na dně, znamená, že tazatel najde v životě správnou cestu. Jestliže míří ze dna přímo nahoru, budoucnost bude ještě skvělejší, než si může vůbec představit. Jestli jde stranou, splní se nějaké tazatelovo očekávání. Pokud jde ale dolů, znamená zklamání a neúspěch. Pečlivě prozkoumej, se kterými obrazci šipka sousedí nebo kterých se dotýká, protože to se pak její význam vztahuje k nim. Třeba takové prokláté srdce znamená úžasné vyhlídky v lásce. 

Hůlka, hůl, tyč na konci zahnutá: záporný symbol, který většinou varuje před nebezpečím. 

Květina: symbol krásy, a obdivu. Jestli je jedna a je rozkvetlá, znamená to lásku druhé osoby. Jestli je to celý pugét, jde o obdiv a dvoření celé party, více lidí. 

Kočka: tajemno a zrada, nejspíš od někoho, kdo se tváří jako přítel. Záporný symbol, který negativně ovlivňuje všechny neutrální symboly... 

Koruna: znamení úcty ostatních lidí, kteří si tazatele váží hlavně pro jeho morální činy. Kladné znamení. 

Kotva: samotná na stěně hrnečku, znamená záležitost, která se dá jen těžko řešit. Když se dotýká jiné kresby, znamená nutnost řešit problém vzniklý v souvislosti s tou kresbou. 

Letadlo: cesta, záleží na sousedních symbolech, jak to nakonec dopadne. 

Postava: obrysy postavičky znamenají nečekaný milenecký vztah. 

Schodiště: znamená cestu vzhůru k úspěchu a splnění snů. Pokud je hodně vratké a nepravidelné, znamená to, že tazatel musí za úspěch bojovat. 

Slunce: nejsilnější kladný symbol, který přebíjí všechny záporné. Znamená radost, lásku a veliké štěstí. 

Zvířecí symboly: jejich významy bývají podobné jako vlastnosti, které jsou jim připisovány. Slon znamená moudrost a štěstí, lev sílu, pes věrnost