Jdi na obsah Jdi na menu

Úplněk

24. 9. 2018

Zítra, 25.9.2018, bude úplněk. Pár slov věnuji právě jemu. Voda spoutává za úplňku mnoho kosmické energie. Předává ji okolní přírodě, rostlinám, stromům. Voda také ovlivňuje snění, intuici, emocionální cítění, nabádá nás k soucitu. Pokud se odhodláte k přenocování v přírodě, zahaleni jen do mléčného světla úplňku, očistíte se od negativních energií. Ozdobte se při té příležitosti stříbrnými šperky, přitáhnou k vám více energie. 

Když úplněk svítí na obloze v celé své kráse a jeho magická moc je nejsilnější. Může nás však nečekaně ovládnout protikladná energie. Je to fáze nejsilněji ovlivňující psychiku. Tou horší vlastností úplňku je, že v některých lidech vyvolává agresivitu. Ne na každého tato magická energie působí stejně, někteří jedinci ji ani nepostřehnou. Je to dáno tím, jaké kdo má astrologické postavení Měsíce při narození. Někoho může úplněk ovlivňovat kladně, jak pocitově, tak emočně. Potom tuto jeho dominantní fázi doslova zbožňujeme, vyhledáváme. Přitahuje nás právě ta jeho tajuplná, záhadná a magnetickou esencí pulsující vesmírná síla. Každá správná čarodějka jistě ví, že léčivé rostliny nasbírané za úplňku, (zhruba dva a půl dne před a dva dny po úplňku), mají největší hojivý účinek. 


Pokud vám osobně úplněk nevadí, můžete té noci provádět rituály, kdy jej požádáte o splnění přání nebo o radu, tehdy je působení jeho přitažlivé energie nejsilnější. Vhodná je půlnoc, případně nejhlubší část noci — dvě hodiny před svítáním. Ale pozor, zhruba dvě hodiny před svítáním je čas mezidobí, kolem třetí hodiny ranní silně působí všechny astrální síly. Můžeme zahlédnout nejeden symbol této magické noci, plné éterického napětí, jež představuje dovršení a uskutečnění. A možná pocítíme, že za úplňku v přírodě vše intenzivněji voní, zvuky jsou silnější, barvy jasnější. Silová pole v přírodě vyzařují zvýšenou energii. 

 

Citlivější jedinci mnohdy nevědí, jak s energií úplňku naložit, proto mohou být v tomto období výbušnější, přecitlivělí a melancholičtí. Úplněk přináší čarovnou moc všem rozhodnutím a duchovnímu uvolnění. Proto v této době dobře zvažme všechna rozhodnutí, ať už plánovaná nebo náhodná, ať už v magii ŽIVOTA věříme nebo ne.

Především si dejme dobrý pozor na projevy sobectví, žárlivosti, závisti a nepřejícnosti. Pozitivní magická kouzla učiněná o této silné kosmické noci, v rituálním kruhu, za maximálního soustředění a hluboké meditace, přináší uspokojení a dobré výsledky. 


Úplňková noc je vhodná pro magii, astrální cesty a rituální kouzla 


Právě nyní svěřte naléhavé žádosti a otázky symbolům Měsíce — křišťálové kouli nebo magickému zrcadlu. Vytvořte kolem sebe rituální prostředí — svíce, solné lampy, tichá hudba, vůně... Co nejvíce se vnitřně otevřete vaší žádosti. Připravte si měděný kotlík a naplňte jej vodou. Soustřeďte se na otázku a do kotlíku vhoďte stříbrnou minci (stříbrné flitry). Potom natočte kotlík tak aby na hladinu dopadalo měsíční světlo a odráželo se od mince. Minci pozorujte uvolněným, rozostřeným zrakem. Je to podobné jako věštění ze zrcadla, jen ta voda by měla být přinesená nejlépe z místa soutoku dvou potoků. Další variantou je věštění ze zrcadla ponořeného v míse s vodou. Nemusí to být zrovna za úplňku, energie zrcadla a vody bude sama o sobě dostatečně mocná. 
Případně proveďte věštění ze skleněné nebo stříbrné misky, kterou napustíte vodou. Před misku postavíte tři stříbrné svíce a zapálíte je. Svíce zharmonizují živlové energie ohně a vody. Hladina vody v misce musí být klidná — potom na ni kápněte přírodní olej. Uvolněnou myslí pozorujte hladinu a odečítejte odpovědi na otázky dle symbolů a tvarů, které se na hladině vytvoří.