Jdi na obsah Jdi na menu

Magická síla kamenů

4. 4. 2018

Léčivé kameny a hlavně jejich sílu využívali i naši předkové na fyzické i psychické problémy. Jejich účinky mohou pomoci v mnoha oblastech života, ale pouze v případě, že se je naučíte používat správně a víte, který kámen je pro určitou nemoc vhodný.

 

Jakým způsobem se můžeme kameny léčit?

 

- přiložením přímo na místo co potřebujeme vyléčit
- přiložení na čakru, které kámen odpovídá
- nošením na krku
- pitím „vody z kamenů“

 

Vytvoření vody z kamenů

 

Na dno sklenice (třeba zavařovací, 0,5l sklenice, pořádně vypláchnuté od alkoholu – vodky…) ne do plastové, dáme kamínek nebo kamínky, ze kterých chceme vodu udělat a zalijeme nejlépe pramenitou vodou ze studánky
Necháme to zalité minimálně 24 hodin a poté můžeme vypít.
Doporučení: dobré je si do sklenice, třeba právě po alkoholu na dno nasypat drobné kamínky (ty co se dávají na řetízky) na dno, a poté zalít. Před pitím si to přecedíte. Ale když budou kameny stále ve vodě, bude tam působit pořád jejich léčivá síla.

 

Jak poznat, že je vhodné kamínek vyměnit za nový?

 

Pokud vám kamínek praskne, znamená to, že už nemá energii dál vás léčit, a je lepši raději takový kamínek dát pryč (pokud jde jen o miniaturní prasklinku nevadí, ale čím větší, tím by pak mohl kámen spíš škodit než léčit)
 
Člověk by si nikdy neměl kupovat kámen, který je prasklý už v obchodě!

 

Jak všeobecně pečovat o kameny?

 

- když si koupíme kamínek, měli bychom ho první řádně promýt pod tekoucí vodou a očistit ho tak od škodlivin.
- poté ho alespoň jednou za měsíc dát nabít na sluníčko, popřípadě úplňkovým svitem dát nabít, aby se mu navrátila energie.
- na vaše osobní kameny by neměli sahat další lidé, protože, každý člověk má jiné energie a taky jiné nemoci, a on by vám mohl z něj vysát tu      léčivou chvíli za chvilku (mohl by vám tam udělat nevědomky prasklinku)

 

Kameny a jejich vliv na nemoci

 

Achát – plíce, onemocnění kůže na hlavě, životní radost, atd.
 
Ametyst – návaly zlosti, rány, poranění kůže, namoženiny, posiluje víru, znečišťování kůže, teplo, záření, stres, povzbuzuje látkovou výměnu, poruchy látkové výměny, koktavost, spáleniny kůže po slunci, bodnutí hmyzem, otoky, lupénka, spánek, nespavost, červenání kůže, strach, fantazie, akné, nosní alergie, ekzémy, negativní záření, koutky, migréna, žaludek, těžkosti s učením, rty, koncentrace, atd.
 
Aragonit – onemocnění zubů, tvorba zubního kamene, citlivost zubů, odpovědnost k přírodě, namožení svalů, denní únava, pihy, měknutí kostí, lupénka, akné, nervozita, pohlavní orgány, svaly, jaterní fleky, kosti, lámavost a růst kostí, atd.
 
Avanturin – zácpa, zapomnětlivost, aktivuje trávení, poruchy trávení, brzlík, věrnost, přetížení očí, psychosomatické poruchy, ochrnutí, lámání vlasů, lupy, lupénka, vyjadřování, bolesti v zádech, akné, křeče v žaludku atd.
 
Fluorit – alergie, koncentrace, močový měchýř, čištění krve, ekzémy, záněty ledvin, nachlazení, duševní poruchy, dna, chřipka, oblast krku a nosu, infekční nemoci – horečky, inspirace, nemoci kostí, hlava, bolesti hlavy, kolísání krevního tlaku, aktivuje slezinu, poruchy sleziny, zánět ledvin, kopřivka, nervozita ze zkoušek, bolesti zad, svraštělá játra, omdlévání, otékání, spokojenost, migréna, plíce, atd.
 
Jaspis – opatrnost, porozumění, zácpa, vodní záření, sebevědomí, poruchy trávení, povzbuzuje brzlík, pocit nevolnosti, hyperfunkce štítné žlázy, nadváha, nespavost, čištění krve, ledviny, nervozita, ledvinové kameny, krvácení z nosu, harmonizuje nervový systém, záněty nehtových lůžek, slezina, žaludek, bolest v kříži, křečové žíly, atd.
 
Kalcit – strach z budoucnosti, nohy do X, bolesti zubů, poškození páteře, revmatismus, sebevědomí, hrudník, pocit nevolnosti, rakovina jícnu, měknutí kostí, kostra, pocení, vrásky, štítná žláza, uzavřenost srdce, hrtan, nohy do O, ledviny, svalová onemocnění, namožení svalů, nehty, slezina, náměsíčnost, žaludek, rakovina prsu atd.
 
Křišťál – odstraňuje usazeniny, čistí průchod žil, slzení očí, alergie, plotýnky, krevní obraz, stabilizuje krevní tlak, obsah krvinek, chrání prsa, PC záření, střevní poruchy, žlázy, uvolňuje energetické blokády, hubnutí, UV záření, čistí ducha i duši, chrání pohlavní orgány, bolesti kloubů, onemocnění srdečních cév, bolesti hlavy, rakovinové zárodky, stabilizuje krevní oběh, krátkozrakost, játra, leukémie, poruchy žaludku, potíže při menstruaci, tvorba svalové hmoty, negativní záření, senzibilita, nadváha, trávení, vodní záření, nádory, atd.
 
Růženín – buněčný růst, léčba ran, vodní a zemní záření, důvěra, vitalita, zármutek, trombóza, záření, látková výměna, poruchy spaní, revmatické bolesti, čištění krve, regenerace kůže, fantasie, ledviny, skleróza multiplex, láska, leukémie, játra, krevní oběh, kostní dřeň, onemocnění kostí, mladistvý vzhled, varlata, bolesti srdce, regenerace srdce, srdeční infarkt, srdeční chlopně, nemoci pohlavních orgánů, chrání dělohu, plodnost, zbavení toxických látek, ochrana vaječníků, deprese, PC záření, harmonizuje krvinky, nemoci krve, atd.
 
Sodalit – posiluje lymfatický systém atd.
 
Tygří oko - léčí bolesti žaludku a nemoci střev, dokáže prohřát celý organismus. Pomáhá léčit astma. Posiluje schopnost soustředit se, podporuje zdraví a mysl, pedagogické schopnosti. Chrání před trápením, nesmyslnou žárlivostí, konkurenty a ješitností. Svého majitele činí odvážným, sebevědomým, a proto se hodí do začátků nových projektů v životě. Hřeje naše tělo a pomáhá rychleji překonat nachlazení. Pomáhá při depresích a očních nemocech. V centru hrtanu mírní astmatické potíže, v centru třetího oka migrénu a silné bolesti hlavy.
 
Hematit - napomáhá tvorbě krve a zesiluje paměť. Působí na lepší prokrvení ledvin. Dodnes se hematit doporučuje při tlukotu srdce, lýtkové křeči, strnutí šíje, bolesti zad, onemocnění sleziny a proti nespavosti. Pomáhá při sexuálních potížích, onemocněních jater, kůže a pohlavních chorobách.
 
Granát - pomáhá léčit chudokrevnost a také má vliv na buněčnou obnovu. Zastavuje krvácení.
 
Sůl – látková výměna, posiluje látkovou výměnu, nervy, nehty, aktivuje obsah minerálů, aktivuje krevní oběh atd.