Jdi na obsah Jdi na menu

Magie a esoterika

Podzim a barvy

24. 10. 2019 Magie a esoterika

Fakt, že na nás barvy působí a ovlivňují naši psychiku, víme téměř všichni. Ale o to méně barvy využíváme na fyzické potíže a myslím si, že je to škoda. Zde jsou nejčastější potíže a jaké barvy můžeme využívat právě na podzim.

Léto už se pomalu nechává vystřídat podzimem a to je doba, kdy jsme více náchylní na řadu nemocí. Mezi nejčastější potíže můžou patřit chřipky, horečky, bolesti v krku, bolesti hlavy, kašel a vše může být spojeno se špatnou imunitou.

 

Úplněk

24. 9. 2018 Magie a esoterika

Zítra, 25.9.2018, bude úplněk. Pár slov věnuji právě jemu. Voda spoutává za úplňku mnoho kosmické energie. Předává ji okolní přírodě, rostlinám, stromům. Voda také ovlivňuje snění, intuici, emocionální cítění, nabádá nás k soucitu.

Fáze Měsíce při našem narození

12. 7. 2018 Magie a esoterika

Zkuste ze starých kalendářů vypátrat, v jakém postavení byl Měsíc v den, kdy jste se narodili. I to o nás totiž leccos vypoví.

Měsíc a magie

24. 6. 2018 Magie a esoterika

MĚSÍČNÍ FÁZE - správné načasování
 
Rituály se téměř vždy vykonávají v souladu s určitou měsíční fází.
Rituály, které souvisí s růstem, rozvojem, rozpínavostí, přibýváním, zvětšováním apod., by se měly vykonávat s přibývajícím měsícem, tedy ve fázi , která začíná Novoluním a končí Úplňkem. Rostoucí měsíc všechno přitahuje a to platí i pro nejrůznější rituální činnosti.
Rituály k podpoře růstu a rozšiřování, např. k přitáhnutí lásky, k podpoře zdraví, nebo snahy o finanční úspěch by se proto měly vykonávat s PŘIBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM.
Rituály, při kterých se váš cíl pojí se zmenšováním, hubnutím, ubýváním apod., začátek rituálu by se měl konat s UBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM, tedy těsně po Úplňku do Novoluní. Toto období, kdy měsíc symbolicky umírá, využíváme k rituálům s cílem odvyknout si od zlozvyků, překonat nemoci a těžkosti, odvrátit kletby, infekce, odstranit deprese.
NOVOLUNÍ a bezprostřední období krátce před ním a po něm se nedoporučuje. Ve středověku tři dny bezprostředně před novoluním nazývali temná období měsíce.
ÚPLNĚK - máte-li opravdu velká přání nejvhodnější doba na rituál je úplněk, kdy má měsíc nepředstavitelnou sílu.

Aura

20. 5. 2018 Magie a esoterika

Jak už víte, aura je zář obklopující tělo každého z nás. Barva aury vám u každé osoby pomůže odhalit její osobnost pomocí odstínů, které vyzařuje. Je samozřejmě běžné, že aura se v různých obdobích života mění. Nikdo během celého svého života nemůže být jenom veselý, smutný, milující nebo nevraživý. Naštěstí se naše myšlení i naše duše mění, a s nimi i naše aura.

Karma

21. 4. 2018 Magie a esoterika

Každá činnost ve vesmíru je výsledkem předcházející příčiny a zároveň příčinou následující činnosti. Vzniká nepřetržitý řetěz příčin a důsledků, jejichž realizace představuje život vesmíru. Odtud pochází význam Karmy jako zákona příčinnosti.

Magická síla kamenů

4. 4. 2018 Magie a esoterika

Léčivé kameny a hlavně jejich sílu využívali i naši předkové na fyzické i psychické problémy. Jejich účinky mohou pomoci v mnoha oblastech života, ale pouze v případě, že se je naučíte používat správně a víte, který kámen je pro určitou nemoc vhodný. 

Magická síla bylinek

31. 3. 2018 Magie a esoterika

Bylinky mají mocnou sílu, která se dá nazývat též magickou. V případě jakéhokoliv neduhu či nemoci jsou nám dobrým pomocníkem. Podíváme se na jaké nemoci či problémy jsou užitečné.

Význam run

27. 3. 2018 Magie a esoterika | Komentářů: 0

Dnes se nejčastěji setkáváme s runami, které jsou nakresleny na papírových kartách. Tento výklad však počítá s tradičními praktikami, kde je využito skrytých sil starých materiálů jako je dřevo, kov a hlína. Kreslená runa, vypálená do dřeva, rytá v kovu – každá z nich má svou osobitou polohu a vůni, jež může být obtažena zemitým pachem hlíny, zelenými štávami listů nebo vonnými esencemi bylin.

Fotoalbum

Facebook

tawk


Kontakt

Výklad karet od Gormal

Lucie Gormal
https://www.facebook.com/09gormal/

gormal.gormal@seznam.cz

kartymluvi@gmail.com