Jdi na obsah Jdi na menu

Magie a esoterika

Příspěvky

Věštění z run

26. 3. 2018

Věštění z karet se těší celkové oblibě, ale co takhle se podívat na techniku převzatou od severských zemí. Věštění z run podložené severskou mytologií vám pomůže podívat se na vaše problémy jiným způsobem. Vyzkoušejte tyto metody. Sama mám runy vyrobeny z oblázků a symboly jsem si namalovala sama.  

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Magie a esoterika

Bílá magie peněz

8. 2. 2018

Všichni vytváříme magii, ať už jsme si toho vědomi, nebo ne. Každý člověk vyzařuje určitou energii, kterou ostatní lidé za určitých okolností mohou dokonce fyzicky vnímat. Snad nikdo by nepopřel, že lze vycítit, když vás někdo zezadu upřeně sleduje.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Magie a esoterika

Využití měsíce

25. 5. 2017

Když pochopíte lunární rytmy a cykly, uvědomíte si, jak Měsíc působí na vás a na vaše blízké. Zároveň tak lépe pochopíte jejich chování. Ty znalosti však ještě lépe využijete, když ovládnete spletité síly Měsíce. což vám v mnoha ohledech přinese prospěch.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Magie a esoterika

Věštění z křišťálové koule

18. 5. 2017

Tento druh věštění umožňuje pohled do budoucnosti. Křišťálové koule jsou v Evropě známy zhruba od 5. století, ale byly rovněž používány indiánskými kmeny Mayů a Inků, severoamerickými Indiány, australskými domorodci a kmeny na Borneu, na Nové Guinei a na Madagaskaru. V asijských zemích, např. Tibetu, nepoužívali věštci a tamější mágové k věštění tohoto typu koule, ani magických zrcadel, ale hleděli do průzračné vodní hladiny, zejména do jezer. V Evropě upadlo věštění pomocí křišťálové koule na dlouhý čas v nemilost, a tím i v zapomnění. Byla to především katolická církev, která prohlašovala zření v křišťálové kouli a vize v ní vznikající i pozorované, za nezákonnou mystickou metodu. Proto byla později spojována s démonologií a černou magií.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Magie a esoterika

Měšíční barvy

11. 5. 2017

Bílá je spojena s Čistotou a nevinností, představuje novoluní. S novým Měsícem se spojují i bílé a smetanově bílé kameny. Při práci v této fázi zapalujte bílé svíčky, například proto, abyste přivolali nové příležitosti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Magie a esoterika

Věštění z kávové sedliny

8. 3. 2017

Věštit budoucnost můžeme například i z kávové sedliny. Tak je čas uvařit si v bílém hrnku, nejlépe nižším, dobrou kávu a během pití kávy se soustředit na téma či otázky, které vás zajímají. Na dně hrnku nechejte pár kapek. Pak vezmete šálek do dvou prstů, jemně s ním zleva doprava zakroužíte a pak ho rychle, ale opatrně překlopíte na podšálek. 

Dvě až tři minuty počkejte, než všechna voda steče a sedlina trochu vyschne. Pak vezměte šálek za ouško a obraťte ho zas opatrně zpátky. Od téhle chvíle s ním musíte pohybovat co nejmíň, aby se vytvořené mapy neslily zpět.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Magie a esoterika