Jdi na obsah Jdi na menu

Očištění karet od negativní energie

20. 3. 2018

Očištění výkladových karet je důležité pro udržení pozitivní energie ve vašem Lenormand balíčku. V následujícím  příspěvku se podívám na řadu různých technik, které vám pomohou vyčistit vaše karty Lenormand či jakékoli jiné a také na to, kdy je možné a užitečné použít tyto techniky.

 

KDY JE TŘEBA OČISTIT KARTY?


Obecně budete vědět či tušit, kdy budete potřebovat vyčistit vaše tarotové karty - bude to tak, že sami pocítíte, že něco není v pořádku s vašimi kartami a něco se musí změnit. Zde jsou některé příklady různých situací, kdy budete s největší pravděpodobností nuceni své karty vyčistit:

Jiné karty vašich karet dotkly nebo byly pomíchány s jinými
Koupili jste si karty nové, od někoho dostali či koupili použité 
Provedli jste obzvlášť vyčerpávající čtení z karet
Vaše karty jsou po nějakou dobu v klidu a nevykládali jste
Vy nebo vaše karty jste byli vystaveni spoustě negativní energie (například obzvláště negativní klient nebo náročná situace ve vašem osobním životě)
Vaše výklady a čtení z karet se začínají zdát nejasné a nesouvislé
Vaše karty spadly na zem nebo byly vystaveny podobné nehodě
Jednoduše se chcete na své karty napojit


 
JAK OČISTIT KARTY LENORMAND


Existuje mnoho různých technik, které můžete použít k vyčistění od negativní energie. Důležitou věcí je zvolit techniku, kterou budete cítit, že je správná pro vás a odvislá od situace (např. můžete použít jednu techniku ​​mezi každým čtením a jinou techniku ​​k čištění po určitém časovém úseku).
Níže je řada různých způsobů, jak svůj balíček karet očistit:


Třídění a míchání


Roztřiďte si karty, zkontrolujte a pozorně si některé prohlížejte. Karty Vám mohou předat zprávu určenou pouze vám. Začněte míchat a oživovat karty svou energií. A ž budete cítit, že jste karty očistili a nabili svou energií, můžete své výkladové karty považovat za čisté.

 

Rozjímání


Držte karty oběma rukama, zavřete oči a uvolněte se. Nechte svou mysl osvobozenou od jakýchkoli myšlenek a buďte jen se svými kartami. Pak si můžete představit univerzální energii, která vás přivádí k vašim kartám, obklopující vaše karty v bílém ochranném obalu. To je osobně můj oblíbený očistný rituál, protože je snadné ho dělat mezi čtením karet a pomáhá mě zaměřit se a soustředit se na svého dalšího klienta.

 

Měsíční koupel


Celý měsíc je pro vaše karty vynikajícím zdrojem energie. Na úplňku můžete jednoduše umístit karty do okna nebo dokonce ven, aby se „koupali“ a očistili v měsíčním světle.

 

Slaný obal


Sůl může být použita k čerpání negativní energie z vašich karet, stejně jako byste použili sůl k odčerpání vlhkosti z potraviny při vaření. Za prvé, zabalte svůj Tarot do igelitového sáčku tak pevně, jak jen můžete. Pak vezměte vzduchotěsný obal, který je větší než váš tarotový balíček, vložte karty do obalu a pak zcela obklopte karty se solí na všech stranách. Je nezbytně nutné, aby se jednalo o vzduchotěsný kontejner, protože sůl nejen shromažďuje energii balíčku karet, ale také shromažďuje veškerou vlhkost, která by mohla být ve vzduchu, což by mohlo poškodit vaše karty. Takto nechte uložené několik dní nebo týden, než je vyjmete a zlikvidujete sůl.

 

Čerstvý vzduch


Těsně po dešti nebo při teplém dni položte karty ven na čerstvý vzduch a nakreslete čisticí paprsky kolem dokola. Samozřejmě, pamatujte na praktické aspekty a dbejte, aby nebyly umístěny ve větru nebo někde, kde byste mohli poškodit

 

Očištění kouřem


Vypalte nějakou sušenou šalvěj nebo rozmarýn (nebo použijte vonnou tyčinku) a jednoduše projděte karty kouřem několikrát.
Většina kartářů provádí nějakou formu čištění pokaždé, když čte - může to být jednoduché míchání karet nebo meditace. Jednou za čas je však potřeba očistit karty důkladněji.

 

UDRŽUJTE KARTY ČISTÉ


Udržujte své karty zabalené ve speciální látce nebo uložené ve speciální tarotové krabičce .
Uložte své karty spolu s krystalem, který je nádherným absorbérem energií. Pokud chcete, aby byl váš křišťál "čistý", použijte některou z výše uvedených postupů čištění.
Vložte své tarotové karty na speciálně vytvořené místo.