Jdi na obsah Jdi na menu

Lenormand karty

Výkladové karty madam Lenormand se již po staletí těší neutuchající oblibě, která v posledních letech dokonce ještě stoupá. Mnoho lidí bývá k těmto 36 kartám přitahováno jakousi tajemnou silou.V čem ale spočívají ony dráždivé podněty těchto zdánlivě prostých motivů? Co hledají lidé v jejích obrázcích? Co od nich očekáváte například právě vy?


Popularitu karet madam Lenormand, jež se v nejrůznějších podobách objevují na trhu bezmála dvě stě let, lze vysvětlit především slávou jejich (pravděpodobné) stvořitelky, madam Marie Anny Adelaidy Lenormand. Jedná se o snad nejproslulejší vykladačku karet 19. století. Povídá se o ní, že svým tazatelům předpovídala s téměř stoprocentní jistotou, co je v budoucnu čeká. Není proto divu, že se tento úspěch přenesl i na věštecké karty, jejichž stvoření je jí přisuzováno a je s nimi spjato dodnes.

Každého člověka nutí něco velikou silou, jíž se nelze ubránit, aby se seznámil se svou budoucností. Buď je se svou přítomností natolik spokojen, že se bojí se a chce své podívat na to, co jej čeká v budoucnu, jestli bude všechno vypadat stejně přátelsky jako časy nynější, nebo ho naopak přítomnost tíží jako temná noční můra a od budoucích časů očekává úlevu, pro dnešek pak alespoň nadějné vyhlídky.

 

Pokud vás trápí láska, karta ukáže, jakým směrem se máte ubírat, abyste si problémy vyjasnili. Odpoví na otázky týkající se práce, ale i zdravotního stavu. 

 

Důležité je, umět se karet správně zeptat. Karty vám neřeknou, jak máte žít, ale mohou vám otevřít oči, abyste se zaměřili na to, o čem jste možná už dávno věděli nebo tušili, ale báli jste se to uskutečnit nebo prožít.

 

 

 

Příspěvky

O kartách Lenormand

27. 5. 2017

Symboly se vyvíjejí a jejich významy se mění. Existují takové symboly, které přetrvaly jen velice krátce uprostřed nějaké větší či menší skupiny, v nějakých zcela speciálních historických, náboženských nebo kulturních souvislostech. Jejich symbolický obsah se vytratil okamžitě, jakmile zmizely i tyto souvislosti. Je ale i mnoho symbolů, které si svou platnost udržují po staletí a neustále se vyvíjejí dále. Jsou hluboce zakořeněny v kolektivním vědomí celých národů a kultur.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Lenormand karty

Očištění karet od negativní energie

20. 3. 2018

Očištění výkladových karet je důležité pro udržení pozitivní energie ve vašem Lenormand balíčku. V následujícím  příspěvku se podívám na řadu různých technik, které vám pomohou vyčistit vaše karty Lenormand či jakékoli jiné a také na to, kdy je možné a užitečné použít tyto techniky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Lenormand karty