Jdi na obsah Jdi na menu

Esoterika

Podzim a barvy

24. 10. 2019 Esoterika

Fakt, že na nás barvy působí a ovlivňují naši psychiku, víme téměř všichni. Ale o to méně barvy využíváme na fyzické potíže a myslím si, že je to škoda. Zde jsou nejčastější potíže a jaké barvy můžeme využívat právě na podzim.

Léto už se pomalu nechává vystřídat podzimem a to je doba, kdy jsme více náchylní na řadu nemocí. Mezi nejčastější potíže můžou patřit chřipky, horečky, bolesti v krku, bolesti hlavy, kašel a vše může být spojeno se špatnou imunitou.

 

Celý příspěvek

Úplněk

24. 9. 2018 Esoterika

Zítra, 25.9.2018, bude úplněk. Pár slov věnuji právě jemu. Voda spoutává za úplňku mnoho kosmické energie. Předává ji okolní přírodě, rostlinám, stromům. Voda také ovlivňuje snění, intuici, emocionální cítění, nabádá nás k soucitu.

Celý příspěvek

Pravidla magie

26. 8. 2018 Esoterika

1.         Nikomu neškodit


 Tato zásada má svoji tradici. Kosmický zákon trojnásobné odplaty vychází z pravidel, že vše, co uděláme, se nám trojnásobně vrátí. Přitom nezáleží, zda šlo o negativní nebo pozivní magii.
 
2.         Nechat působit magii


Většina rituálů přináší zjevné výsledky až po čase. Proto se zdá, že vykonaný rituál nemá žádnou časovou ani prostorovou souvislost, ale okolnosti jako by vyplynuly z normálního průběhu věcí.

Celý příspěvek

Fáze Měsíce při našem narození

12. 7. 2018 Esoterika

Zkuste ze starých kalendářů vypátrat, v jakém postavení byl Měsíc v den, kdy jste se narodili. I to o nás totiž leccos vypoví.

Celý příspěvek

Měsíc a magie

24. 6. 2018 Esoterika

MĚSÍČNÍ FÁZE - správné načasování
 
Rituály se téměř vždy vykonávají v souladu s určitou měsíční fází.
Rituály, které souvisí s růstem, rozvojem, rozpínavostí, přibýváním, zvětšováním apod., by se měly vykonávat s přibývajícím měsícem, tedy ve fázi , která začíná Novoluním a končí Úplňkem. Rostoucí měsíc všechno přitahuje a to platí i pro nejrůznější rituální činnosti.
Rituály k podpoře růstu a rozšiřování, např. k přitáhnutí lásky, k podpoře zdraví, nebo snahy o finanční úspěch by se proto měly vykonávat s PŘIBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM.
Rituály, při kterých se váš cíl pojí se zmenšováním, hubnutím, ubýváním apod., začátek rituálu by se měl konat s UBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM, tedy těsně po Úplňku do Novoluní. Toto období, kdy měsíc symbolicky umírá, využíváme k rituálům s cílem odvyknout si od zlozvyků, překonat nemoci a těžkosti, odvrátit kletby, infekce, odstranit deprese.
NOVOLUNÍ a bezprostřední období krátce před ním a po něm se nedoporučuje. Ve středověku tři dny bezprostředně před novoluním nazývali temná období měsíce.
ÚPLNĚK - máte-li opravdu velká přání nejvhodnější doba na rituál je úplněk, kdy má měsíc nepředstavitelnou sílu.

Celý příspěvek

Aura

20. 5. 2018 Esoterika

Jak už víte, aura je zář obklopující tělo každého z nás. Barva aury vám u každé osoby pomůže odhalit její osobnost pomocí odstínů, které vyzařuje. Je samozřejmě běžné, že aura se v různých obdobích života mění. Nikdo během celého svého života nemůže být jenom veselý, smutný, milující nebo nevraživý. Naštěstí se naše myšlení i naše duše mění, a s nimi i naše aura.

Celý příspěvek

Karma

21. 4. 2018 Esoterika

Každá činnost ve vesmíru je výsledkem předcházející příčiny a zároveň příčinou následující činnosti. Vzniká nepřetržitý řetěz příčin a důsledků, jejichž realizace představuje život vesmíru. Odtud pochází význam Karmy jako zákona příčinnosti.

Celý příspěvek

Magická síla kamenů

4. 4. 2018 Esoterika

Léčivé kameny a hlavně jejich sílu využívali i naši předkové na fyzické i psychické problémy. Jejich účinky mohou pomoci v mnoha oblastech života, ale pouze v případě, že se je naučíte používat správně a víte, který kámen je pro určitou nemoc vhodný. 

Celý příspěvek

Magická síla bylinek

31. 3. 2018 Esoterika

Bylinky mají mocnou sílu, která se dá nazývat též magickou. V případě jakéhokoliv neduhu či nemoci jsou nám dobrým pomocníkem. Podíváme se na jaké nemoci či problémy jsou užitečné.

Celý příspěvek

Význam run

27. 3. 2018 Esoterika | Komentářů: 0

Dnes se nejčastěji setkáváme s runami, které jsou nakresleny na papírových kartách. Tento výklad však počítá s tradičními praktikami, kde je využito skrytých sil starých materiálů jako je dřevo, kov a hlína. Kreslená runa, vypálená do dřeva, rytá v kovu – každá z nich má svou osobitou polohu a vůni, jež může být obtažena zemitým pachem hlíny, zelenými štávami listů nebo vonnými esencemi bylin.

Celý příspěvek

Facebook

Kontakt

Výklad karet od Gormal

Lucie Gormal
https://www.facebook.com/09gormal/

gormal.gormal@seznam.cz

kartymluvi@gmail.com