Jdi na obsah Jdi na menu

Smysl výkladu z karet

To, jak k nám karty mluví záleží na schopnostech vykládajícího a na formulaci otázky, kterou se karet ptáme. V otázkách na budoucnost je nutné zmínit, že nám karty ukáží různé cesty, možnosti, a pouze na Vás je, kterou cestu si zvolíte. Karty nám ukazují nejpravděpodobnější vývoj událostí, ale mnohé můžeme sami ovlivnit
Proto je i nutno zmínit, že karty ani energie okolo nás nejsou nástroj ke zkoušení a hraní si s nimi a osudem. Proto k výkladu karet by měl člověk přistupovat zodpovědně, s pokorou a vždy, když výklad opravdu potřebuje, nikoli prostě zkoušet co mu karty řeknou a jak fungují.

V čem karty neumí dát až tak přesnou odpověď jsou otázky týkající se času. Čas je u karet velmi proměnlivou veličinou, a proto když v kartách vyjde čas, tak je orientační, plus mínus nějaké to procento rozdíl v čase být může.
To, jak byste měli žít, vám neřekne výklad karet, ani karta, ovlivnit to můžete vždy jen vy sami, právě díky jejím podnětům. Výklad z karet vás tak může přimět, abyste si ještě důkladněji promysleli obě strany daného problému. Právě takovéto užívání karet a jejich výkladu považuji za nejlepší a nejúčinnější metodu. Podaří se vám tak dostat svůj život pod kontrolu.

Na výklad z karet se můžeme dívat i jako na umění klást otázky, neboť odpovědi jsou přítomné na dosah ruky. Ve výkladu karet je vždy patrné, co ovlivnit můžete a co nikoli.

Ve všech případech se zdůrazňuje, že by se k výkladu z karet mělo přistupovat zodpovědně, a dotazovat by se jich měl člověk pouze ve stavu naléhavosti či vážnosti situace a nikoliv jen tak pro zábavu.

Toto může zůstat stejné, toto musím rozvíjet i nadále, tohoto se mohu s klidným svědomím zříci, s tímhle je nutné se poprat, protože mi to v něčem brání nebo mě to sužuje.
Rozhodování je aktivní myšlenkový proces plný činů, který musí uskutečnit sám člověk. A k tomu rozhodnutí vám výklad karet může být oporou. Výklad karet v rukou zkušeného kartáře, který nenechá člověka v informacích tápat.