Jdi na obsah Jdi na menu

Esoterika

Příspěvky

Fáze Měsíce při našem narození

12. 7. 2018

Zkuste ze starých kalendářů vypátrat, v jakém postavení byl Měsíc v den, kdy jste se narodili. I to o nás totiž leccos vypoví.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika

Měsíc a magie

24. 6. 2018

MĚSÍČNÍ FÁZE - správné načasování
 
Rituály se téměř vždy vykonávají v souladu s určitou měsíční fází.
Rituály, které souvisí s růstem, rozvojem, rozpínavostí, přibýváním, zvětšováním apod., by se měly vykonávat s přibývajícím měsícem, tedy ve fázi , která začíná Novoluním a končí Úplňkem. Rostoucí měsíc všechno přitahuje a to platí i pro nejrůznější rituální činnosti.
Rituály k podpoře růstu a rozšiřování, např. k přitáhnutí lásky, k podpoře zdraví, nebo snahy o finanční úspěch by se proto měly vykonávat s PŘIBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM.
Rituály, při kterých se váš cíl pojí se zmenšováním, hubnutím, ubýváním apod., začátek rituálu by se měl konat s UBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM, tedy těsně po Úplňku do Novoluní. Toto období, kdy měsíc symbolicky umírá, využíváme k rituálům s cílem odvyknout si od zlozvyků, překonat nemoci a těžkosti, odvrátit kletby, infekce, odstranit deprese.
NOVOLUNÍ a bezprostřední období krátce před ním a po něm se nedoporučuje. Ve středověku tři dny bezprostředně před novoluním nazývali temná období měsíce.
ÚPLNĚK - máte-li opravdu velká přání nejvhodnější doba na rituál je úplněk, kdy má měsíc nepředstavitelnou sílu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika

Aura

20. 5. 2018

Jak už víte, aura je zář obklopující tělo každého z nás. Barva aury vám u každé osoby pomůže odhalit její osobnost pomocí odstínů, které vyzařuje. Je samozřejmě běžné, že aura se v různých obdobích života mění. Nikdo během celého svého života nemůže být jenom veselý, smutný, milující nebo nevraživý. Naštěstí se naše myšlení i naše duše mění, a s nimi i naše aura.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika

Karma

21. 4. 2018

Každá činnost ve vesmíru je výsledkem předcházející příčiny a zároveň příčinou následující činnosti. Vzniká nepřetržitý řetěz příčin a důsledků, jejichž realizace představuje život vesmíru. Odtud pochází význam Karmy jako zákona příčinnosti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika

Magická síla kamenů

4. 4. 2018

Léčivé kameny a hlavně jejich sílu využívali i naši předkové na fyzické i psychické problémy. Jejich účinky mohou pomoci v mnoha oblastech života, ale pouze v případě, že se je naučíte používat správně a víte, který kámen je pro určitou nemoc vhodný. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika

Magická síla bylinek

31. 3. 2018

Bylinky mají mocnou sílu, která se dá nazývat též magickou. V případě jakéhokoliv neduhu či nemoci jsou nám dobrým pomocníkem. Podíváme se na jaké nemoci či problémy jsou užitečné.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika

Význam run

27. 3. 2018

Dnes se nejčastěji setkáváme s runami, které jsou nakresleny na papírových kartách. Tento výklad však počítá s tradičními praktikami, kde je využito skrytých sil starých materiálů jako je dřevo, kov a hlína. Kreslená runa, vypálená do dřeva, rytá v kovu – každá z nich má svou osobitou polohu a vůni, jež může být obtažena zemitým pachem hlíny, zelenými štávami listů nebo vonnými esencemi bylin.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika | Komentářů: 0

Věštění z run

26. 3. 2018

Věštění z karet se těší celkové oblibě, ale co takhle se podívat na techniku převzatou od severských zemí. Věštění z run podložené severskou mytologií vám pomůže podívat se na vaše problémy jiným způsobem. Vyzkoušejte tyto metody. Sama mám runy vyrobeny z oblázků a symboly jsem si namalovala sama.  

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika

Věštírna zdarma aneb klikačky bez kačky

26. 3. 2018

V dnešní uspěchané době se dají na internetu hrát hry, "žít", ale i online si klikat na karty. O co víc, když mi někteří klienti odhalí, že se radami z klikacích výkladů karet řídili. Říkám si, že to snad ani není možné, že karty (obrázky) vyvinuté v programu PHP vývojářem, které jsou postavené na základech kombinatoriky, mohou strhnout k tomu, že tomu někdo propadne a ještě víc, se těmi radami řídí. Tak jsem to dnes zkusila a ejhle.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika

Bílá magie peněz

8. 2. 2018

Všichni vytváříme magii, ať už jsme si toho vědomi, nebo ne. Každý člověk vyzařuje určitou energii, kterou ostatní lidé za určitých okolností mohou dokonce fyzicky vnímat. Snad nikdo by nepopřel, že lze vycítit, když vás někdo zezadu upřeně sleduje.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Esoterika